Domowa sesja z noworodkiem, Gdańsk

Domowa sesja z noworodkiem jest tym o czym marzy większość młodych rodziców. Zdjęcia słodko śpiącego maluszka w ramionach rodziców, jego maleńkie stópki, rączki. Czy może być coś piękniejszego? Ja myślę, że nie. Nie da się jednak ukryć, że często pojawia się spory problem, a mianowicie są nimi Wasze Starszaki. I ja bym chciała tutaj powiedzieć Tobie jedną, bardzo ważną rzecz.

Wasze starsze dzieci, również muszą być obecne na sesji.

Doskonale zdaje sobie sprawę, że starsze dzieci nie za specjalnie mają ochotę uczestniczyć w takiej sesji. I ja, jako mama już starszych dzieci, rozumiem to. Mają swój świat, swoje sprawy, a pozowanie do zdjęć nie jest tym o czym akurat marzą. W szczególności w okresie w którym przychodzą tak wielkie zmiany w ich życiu. Będę tutaj szczera… noworodek jest ogromną zmianą w życiu szkolniaka, w szczególności, gdy do tej pory był jedynakiem.

Co możesz zrobić by starsze dziecko chciało wziąć udział w sesji?

Z pewnością starszaka łatwo jest przekupić, jednak to nie jest dobra droga. Nikt z nas nie chce by sesja została „odbębniona” a co sekundę pojawiało się pytanie… mogę iść? Co zatem możecie zrobić? Porozmawiać. Wytłumaczyć. Pokazać. Czemu ta sesja jest dla Was ważna, czemu obecność wszystkich członków rodziny jest dla Ciebie obowiązkowa. Dodatkowo nie można zapomnieć o tym, by dziecko wiedziało jak będzie taka sesja wyglądała oraz przekonanie, że nie będzie zmuszane do robienia czegoś na co nie ma ochoty.

Co ja zrobię by Twoje starsze dziecko chciało wziąć udział w sesji?

Zacznę od nawiązania kontaktu, od rozmowy. Nie o sesji, a o zainteresowaniach Twojego starszaka. Lubi Minecrafta? Pokemony? Uwielbia gimnastykę artystyczną? A może największą pasją są konie? Bardzo lubię te rozmowy z Waszymi dziećmi, a jak widzę że wpuszczają mnie do swojego świata czuję niesamowite…. spełnienie. Szalone, prawda? A do tego tak bardzo skuteczne.

Na zakończenie zdradzę Tobie największy sekret, a jest nim słowo klucz. Czas. Twój starszak zazwyczaj potrzebuje czasu, przestrzeni. I to właśnie należy mu dać.

Marzy się Tobie podobna domowa sesja z noworodkiem?

Zapoznaj się z moją ofertą


OFERTA – SESJE NOWORODKOWE


Noworodkowa sesja lifestyle w domu to idealne rozwiązanie pod każdym względem – w domu najlepiej czujecie się nie tylko Wy, ale również Wasze nowonarodzone dziecko. Podczas takiej sesji nie ma pośpiechu, nie ma stresu. Jest za to czas, zrozumienie, akceptacja.

Sesje noworodkowe w Waszych domach wykonuje na terenie Trójmiasta i jego najbliższych okolicach, a dojazd jest w cenie sesji.

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi publikacjami zapraszam na mój INSTAGRAM.