Zalety sesji domowej

Wybór fotografa jest niezwykle trudny. Nic dziwnego – poniekąd wchodzi się w bardzo intymną relacje z osobą, która ma nas fotografować. Jedną z podstawowych różnic między fotografami jest to, gdzie wykonują zdjęcia. Ja fotografuję Was w Waszych domach oraz w plenerach przy tak zwanym świetle zastanym. W tym wpisie chciałabym opowiedzieć Wam jakie są zalety sesji domowej.

Komfort

Niewątpliwą zaletą sesji domowych jest to, że nie musicie nigdzie jechać, a co za tym idzie…. pakować. Wszyscy rodzice małych dzieci wiedzą, że każde wyjście z domu wiąże się z planowaniem co trzeba ze sobą zabrać. Ubrania na zmianę, jedzenie, zabawki… W domu macie wszystko pod ręką i nic Was nie zaskoczy.

Swoboda

Nie ma innego miejsca na ziemi w którym czujecie się swobodniej aniżeli swoje własne cztery ściany dzięki czemu dużo szybciej przyzwyczajacie się do obiektywu. To dotyczy nie tylko Was, ale również Waszych dzieci, które bardzo łatwo oswoją się z obecnością ciotki wariatki z aparatem, gdy wpierw pokażą swoje ukochane zabawki czy też książeczki i będą mogły bawić się swobodnie. Wasz dom to Wasza ostoja, Wasza przestrzeń, w której zachowujecie się i czujecie najbardziej komfortowo. A to daje nam gwarancję naturalnych kadrów.

Historia

Wasz dom to część Waszej historii. Dla mnie jako fotografa nie ma znaczenia kolor ścian, czy rok produkcji mebli. Za to ogromne znaczenie ma energia, która jest zamknięta w Waszych czterech ścianach. To zazwyczaj w domu dowiadujecie się o ciąży, to właśnie w domu przygotowujecie się do największej zmiany, która Was czeka. I wreszcie… to tutaj przywozicie swoje nowo narodzone dziecko, które już niedługo będzie biegać po tej właśnie podłodze i będzie brudzić właśnie te ściany. To świat, w którym toczy się ogromna część Waszego życia. Do niego za wiele lat będziecie powracać z ogromnym sentymentem. Po obejrzeniu tych zdjęć gwarantuje, że zaleje Was fala wspomnień z najpiękniejszego okresu Waszego życia.

Bezpieczeństwo

To jest punkt szczególnie ważny w przypadku sesji noworodkowych. Decydując się na sesję w domu nie musisz narażać swoje maleństwo na podróż w obce miejsce.

Rytm dnia

Dzięki sesji w domu z łatwością dopasujemy się do rytmu dnia najmłodszych członków rodziny, a jeżeli złapie ich chęć na drzemkę to nic – może uda nam się ustrzelić maluszka słodko śpiącego. Potem pijąc kawę poczekamy, aż gwiazda się wyśpi i wrócimy do szaleństw. Sesja w domu rozwiązuje również problem z jedzeniem – w każdej chwili maluchy mogą coś zjeść. Co również jest super okazją do zrobienia zdjęć. A jak się pobrudzą to mówi się trudno, albo zerka do szafy.

Zwierzaki

Dzięki sesji w domu nie zabraknie ich na zdjęciach! Nie zawsze jest możliwość zabrania ich do studia czy w plener, a przecież są członkami Waszej rodziny i nie może zabraknąć ich na zdjęciach.

OK! A co to jest to światło zastane?

Jest to dosłownie światło, które napotykamy w danym miejscu. Zazwyczaj jego głównym źródłem jest słońce. Czemu o tym wspominam i co to dla Was znaczy? Oznacza to, że nie będę używała podczas naszych zdjęć żadnych innych źródeł światła aniżeli to, które wpada przez Wasze okno. Nie rozstawie Wam w mieszkaniu kilku lamp ani nie będę błyskać po oczach. Będę pracowała ze światłem, które jest w Waszym mieszkaniu tworząc bardzo naturalne kadry nie męcząc Was sztucznym światłem.

SUPER, ALE MOJE MIESZKANIE SIĘ NIE NADAJE

Ponieważ jest: za ciemne, za małe, niewykończone, przed remontem, to nie nasze jesteśmy jeszcze na wynajmie… (wpisz dowolny argument). Każdy ten argument jest tak naprawdę bezzasadny. Ciemne mieszkanie czy też przestrzeń nie jest Waszym problemem, jest moim problemem i to ja będę się z tym mierzyć. Jedyne co tak naprawdę potrzebujemy do takiej sesji to kawałek przestrzeni w okolicy okna. Nic więcej. A przecież każdy z nas ma w domu okno…. prawda?             

Marzy się Tobie sesja w plenerze?

Zapoznaj się z moją ofertą

SESJE CIĄŻOWE, NOWORODKOWE oraz RODZINNE

Do Waszych domów dojeżdżam na terenie Trójmiasta i jego najbliższych okolicach, a dojazd jest w cenie sesji.

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi publikacjami zapraszam na mój INSTAGRAM.