Sesja biznesowa a sesja wizerunkowa – poznaj różnice!

W dobie internetu wizerunek jest niezwykle ważny, zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na profesjonalne sesje zdjęciowe. Wybór odpowiedniej sesji może jednak przysporzyć kłopotów. Masz do wyboru dwie opcje jakimi jest sesja biznesowa oraz sesja wizerunkowa. W tym wpisie wyjaśnię różnice między tymi dwoma rodzajami profesjonalnych sesji, abyś mogła wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Sesja biznesowa

Sesja biznesowa skupia się przede wszystkim na prezentacji Ciebie w kontekście zawodowym. Zdjęcia z takiej sesji są zazwyczaj formalne i stonowane. Głównym celem jest stworzenie profesjonalnego wizerunku, który wzbudzi zaufanie potencjalnych klientów i partnerów biznesowych.

Typowe zdjęcia z sesji biznesowej:

  • portrety
  • zdjęcia podczas spotkania z klientem
  • zdjęcia z konferencji lub innego wydarzenia branżowego

Sesja wizerunkowa

Sesja wizerunkowa ma na celu stworzenie spójnego wizerunku, który odzwierciedla Twoją osobowość, wartości i styl życia. Zdjęcia z takiej sesji mogą być wykorzystywane w różnych celach, m.in. na stronie internetowej, w mediach społecznościowych, w materiałach promocyjnych czy w portfolio.

Sesja wizerunkowa to nie tylko zdjęcia!

Oprócz tradycyjnych portretów, sesja wizerunkowa obejmuje zdjęcia sytuacyjne, które pokazują Cię w różnych kontekstach. Mogą to być na przykład zdjęcia:

  • podczas pracy przy komputerze
  • w trakcie interakcji z klientem
  • w Twoim miejscu miejscu pracy
  • podczas wykonywania hobby

Celem sesji wizerunkowej jest stworzenie opowieści o Tobie i Twojej marce.

Którą sesja jest dla mnie?

Wybór odpowiedniej sesji zależy od Twoich celów.

  • Jeśli chcesz stworzyć profesjonalny wizerunek do celów biznesowych, wystarczy Tobie sesja biznesowa.
  • Jeśli pragniesz zbudować silną markę osobistą, która będzie utożsamiana z Twoją osobowością, wybierz sesję wizerunkową.

Sesja biznesowa i sesja wizerunkowa są swoim idealnym uzupełnieniem! Zdjęcia z sesji biznesowej możesz wykorzystać na swojej stronie internetowej, na linkedin czy też w materiałach promocyjnych. Natomiast zdjęcia z sesji wizerunkowej będą idealne do wykorzystania w Twoich mediach społecznościowych.

Bez względu na to, jaką sesję wybierzesz, upewnij się, że fotograf, z którym będziesz pracować, rozumie Twoje potrzeby i potrafi stworzyć zdjęcia, które będą odzwierciedlać Twój prawdziwy wizerunek.

Potrzebujesz sesji wizerunkowej?

Zapoznaj się z moją ofertą
OFERTA – SESJA WIZERUNKOWA

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi publikacjami zapraszam na mój INSTAGRAM.